O nás

Naše historie

Náš motoklub byl založen teprve před nedávnou dobou - přesně v roce 1993. U zrodu našeho motoklubu stálo osm zakládajících členů. Původní ideou, s níž jsme motoklub zakládali, byl zájezd do Mekky všech motorkářů - na Isle Of Man. Prozatím však zůstalo bohužel pouze u nápadu nebo lépe řečeno snu. Naší první vyjížďkou byla Grand Prix na Masarykově okruhu v Brně. Od té doby se mnohé změnilo a motoklub se rozrůstal o další členy. Akce, které jsme pořádali postupně nabývaly na úrovni a zůčastňovalo se jich stále více příznivců jedné stopy. Ne vždy bylo naše snažení doprovázeno veselými zážitky. Dovolte nám proto na tomto místě vzpomenout našich kamarádů, kteří nám pomáhali motoklub zakládat, a kteří již nemohou být dnes s námi, neboť tragicky zahynuli. Jedná se o Mildu Kašpara a Ríšu Špetlu. Čest jejich památce !

Nyní má náš motoklub již 25 aktivních členů a 3 čestné členy, kteří propadli vášni jedné stopy již v dobách, kdy my jsme nebyli ani na světě. V současné době pořádáme celkem tři větší akce ročně. Jedná se o Motosraz na Broďáku, Motosprint Třebešovská třístovka a Motoples. Těchto akcí se každoročně zúčastňuje několik set motorkářů a motorkářek. Dále je zde samozřejmě řada dalších měnších akcí, které jsou určeny pro členy motoklubu a užší okruh kamarádů, známých a příznivců našeho motoklubu. Jsou to například otevírání a uzavírání silnic. V dubnu roku 2001 jsme se stali členy České motorkářské organizace (ČMO). Pro vstup do této organizace jsme se rozhodli především proto, že sdílíme stejné názory a ideály.

        Pro členy našeho motoklubu je velmi důležité přátelství, ochota si vzájemně pomoci, vyhovět a porozumět. Tímto způsobem jsme schopni vytvořit společně prostor pro pořádání právě takových akcí, jako jsou motosprinty, srazy, plesy a zábavy.

        Pokud vyznáváš podobné zásady jako my, jsi samozřejmě vítán na všech našich akcích a společných vyjížďkách.